KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7063468
*
nr 706 3468
Louis Sparre
(1863-1964), Sverige
Etsning, Louis Sparre, landskap, 13x18
Louis Sparre, svensk målare född 1863, död 1964.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 augusti 2011
kl 17:59:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/7 10:21:04
1
150 kr
31/7 23:38:06
2
150 kr
1/8 17:53:04
3
350 kr
1/8 17:53:42
4
Vinnande bud
1/8 17:54:30
1
450 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri louis sparre svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:08
*
Louis Sparre
Louis Sparre, svensk målare född 1863, död 1964.
nr 706 3468
Louis Sparre
(1863-1964), Sverige
Etsning, Louis Sparre, landskap, 13x18
Louis Sparre, svensk målare född 1863, död 1964.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 augusti 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/7 10:21:04 | 1 | 150 kr |
31/7 23:38:06 | 2 | 150 kr |
1/8 17:53:04 | 3 | 350 kr |
1/8 17:53:42 | 4 | Vinnande bud |
1/8 17:54:30 | 1 | 450 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri louis sparre svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21 -
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:08